mateuszszeliga.pl

Estetyczna Interpretacja Miasta

Na wasze ekrany trafia alternatywny przewodnik po Wrocławiu. Twórca pod pretekstem odkrywania neonów i logotypów w przestrzeni miejskiej, zabiera nas w podróż po historii architektury. Album jest pełen spontanicznych fotografii wykonanych aparatem Instax WIDE 300, ujętych w formę alternatywnego zinu. Opowiada o kształtowaniu się nowoczesnego społeczeństwa. Autor szuka odpowiedzi na rozczarowanie ponowoczesnością w harmonii architektury modernizmu, którą dziś odkrywamy jako nową klasykę. Zachwyca się dobrym wzornictwem przestrzeni do życia.

Neony i logotypy – będące częścią miejsc, dla których zostały zaprojektowane – zostają rozłożone na czynniki pierwsze w poszukiwaniu ich formy. Stajemy się częścią swoistej wstecznej inżynierii projektów graficznych, która pozwala cofnąć się do czasów wybitnych architektów XX wieku, tworzących współczesne oblicze Wrocławia. Ręcznie pisane historie starają się wyciągnąć uniwersalne wnioski z tego co miejscowe. Z każdą kolejną stroną czujemy się zaproszeni do poszukiwania kluczy do rzeczywistości, która nagle wydaje nam się warta odkrycia.

Teksty zostały opracowane przez Szymona Wachala i Justynę Bekieszczuk.

Wsparcie sprzętowe: Instax, FujiFilm Polska.

W projekcie wykorzystano grafikę Martyny Duszyńskiej, którą możemy zobaczyć w części poświęconej ZOO (Wesoły Lew Nieformalny Symbol Miasta)

Patronat medialny: Aktivist.pl, Bryla.pl, Exclusivemag.pl, FreshMag.pl, Whitemad.pl

Pewne jest jedno, w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się kontynuacji projektu.

Więcej Projektów