mateuszszeliga.pl

Ambassador GENESIS GEAR – Recenzja DENALI BACKPACK

Wrażenia z wycieczki z plecakiem fotograficznym Genesis Denali

Zdjęcia często wykonujemy podczas mniejszych lub większych wypraw. Dobrym rozwiązaniem na takie okazje jest zakup plecaka fotograficznego, który łączy cechy profesjonalnego plecaka na sprzęt z wygodą i mobilnością lekkiego plecaka turystycznego. Oto moje wrażenia oraz zdjęcia z wycieczki w góry, podczas której korzystałem z takiego właśnie plecaka marki Genesis. Model, który testowałem to Genesis Denali, a posłużył mi podczas jesiennego tripu w Karkonosze.

Gdzie się sprawdzi Genesis Denali

Zdjęcia lifestylowe najlepiej robi się podczas prawdziwych akcji. Dlatego też kiedy chcę pokazać odpowiedni klimat po prostu ruszam w teren, gdzie przedstawione sytuacje będą naturalne, a emocje szczere. Do takich wypraw tradycyjny plecak fotograficzny jest niezbyt poręczny, gdyż oprócz sprzętu trzeba też gdzieś zmieścić ekwipunek na kilka dni, a trudno nosić więcej niż jeden bagaż. Z kolei zwykły plecak turystyczny nie zapewnia ani odpowiedniego zabezpieczenia mechanicznego sprzętu, ani też łatwego dostępu do niego. Na weekendową wyprawę w góry Genesis Denali nadaje się więc świetnie, gdyż zmieściłem w nim zarówno aparat i obiektywy, jak też miałem jeszcze sporo miejsca na ciuchy i inne niezbędne akcesoria. Jest też gdzie przypiąć lub wsunąć statyw oraz schować drobiazgi typu karty pamięci czy akumulatory. Funkcjonalnie jest świetnie rozwiązany i łatwo porozdzielać w nim rzeczy i zabezpieczyć sprzęt. Pojemność 40 litrów też jest optymalna – nie trzeba się ściskać, ale też nie można naładować zbyt dużo rzeczy, żeby potem plecak był zbyt ciężki. Zmieści się dokładnie tyle ile potrzeba, a stelaż i wentylacja pleców zapewniają komfort noszenia. Ponieważ bardziej ekstremalne warunki pogodowe mogą się czasem okazać dobrym tłem do zdjęć, przydatną funkcją jest też zintegrowana osłona przed deszczem.

Plecak fotograficzny w dobrym stylu

Niewątpliwie ogromnym atutem Genesis Denali jest jego wygląd i jakość materiałów. Produkty dla profesjonalistów zwykle skupiają się wyłącznie na funkcjonalności, a ich wygląd bywa przeciętny. Tymczasem Genesis jest nie tylko technicznie dopracowany, ale po prostu ładny. Jeśli fotografujesz, to z pewnością zwracasz uwagę na styl, a ten produkt ewidentnie ten styl ma. Składa się na to wiele detali, które razem tworzą zgrabną całość. Po pierwsze ma opływowy kształt i dobrze łączy się z sylwetką, nadając jej zgrabną linię. Po drugie jest wykonany z materiału wysokiej jakości, który ma ładny, głęboki kolor oraz szlachetną teksturę. A w końcu wszystkie aplikacje i akcesoria – takie jak klamry, paski i suwaki – są wysokiej jakości oraz w kolorach idealnie dopełniających całość. Widać, że nie robiono oszczędności na wykończeniu i to w ogólnym odbiorze bardzo procentuje.

Zdjęcia i wrażenia z wycieczki

Nasz jesienny weekendowy wypad w Karkonosze możemy zaliczyć do udanych, tak pod względem fotograficznym – co mam nadzieję widać na zdjęciach – jak i turystycznym. Genesis Denali w kadrach prezentuje się naturalnie i stylowo. Mówi się, że dobry design to taki, którego nie widać. Dokładnie tak jest w przypadku tego plecaka – po prostu wszystko jest na swoim miejscu i nie myśli się specjalnie o tym, że każda rzecz jest łatwo dostępna. Oczywiście nie jest to techniczny kufer, w którym zmieścicie całe swoje fotograficzne instrumentarium, ale nie o to przecież tutaj chodzi. Zamiast tego dostajemy uniwersalny plecak, który może służyć zarówno w warunkach miejskich jak i na krótkie wyprawy, bez kompromisów w żadnej z tych sytuacji. Po prostu oprócz funkcji turystycznych będziecie mieć też komfort posiadania ze sobą sprzętu, który bezpiecznie towarzyszy wam, kiedy idziecie na spotkanie z przygodą.

Ten jak i wiele innych modeli i akcesoriów fotograficznych znajdziecie na oficjalnej stronie  genesisgear.eu i  Genesis Gear.

Więcej Projektów