J

Jakiś czas temu otrzymałem na testy od firmy Black Eye Polska obiektyw Fisheye 180. Mega mały, łatwy w obsłudze gadżet, do telefonu, który nadaje bardzo fajny efekt Twojej fotografii. Efekt „rybiego oka”,to nic innego jak beczkowate zniekształcenie obrazu. Pozwala uwiecznić na fotografii znacznie więcej niż zwykły obiektyw. Ten sam kadr w zwykłym obiektywie obejmuje tylko wycinek przestrzeni, natomiast tkz. fisheye nawet do 220°  Zaletą tego “obiektywu” jest na pewno jego rozmiar.Już nie musimy martwić się gdzie schować dużą,niewygodną do noszenia kamerę,ponieważ mamy Black Eye Lens ! Szkło jest tak małe, że bez problemu wciśniemy je w każdy zakamarek naszej garderoby.  Sam proces mocowania również na plus, jest banalnie prosty i szybki. Obiektyw trzyma się telefonu za pomocą magnetycznego kółeczka przytwierdzonego wcześniej na klej do samego telefonu (magnetyczne kółeczka do mocowania znajdują się w komplecie z obiektywem). Mega zajawka w tym, że producent pomyślał o zapasowych kółkach – są razem cztery! Ja swoje zapasowe rozdałem znajomym i mieliśmy ubaw z trzaskania na zmianę szerokich portretów.

Solidna metalowa obudowa, dostaje 5. W moim przypadku szybko została sprawdzona w teście wytrzymałościowym i szczerze przyznaję najwyższą ocenę za jakość wykonania tego sprzętu. Sądziłem, że z obiektywu już nic nie będzie, po upadku do którego doszło podczas kręcenia. Jednakże po podniesieniu i sprawdzeniu gadżet okazał się bez uszkodzeń – nadal jest jak nowy.
Jeżeli chodzi o jakość zdjęć czy nagrywania filmów, sama soczewka nie pogarsza jakości. Bez problemu ostrzy, a wszystko zależne od ilości Mpix w telefonie. Ja akurat testuję ją na telefonie firmy Samsung i nie jest to jakiś mega wypasiony model. Gadżet naprawdę daje sobie świetnie radę i jestem bardzo zadowolony z uzyskanego efektu.

Jak dla mnie ten malutki gadżet nie posiada jakiś większych wad,które w jakiś sposób mogłyby przeszkadzać w jego użytkowaniu. Jest to oczywiście moje osobiste odczucie co do tego,wiadomo że znajdą się osoby o całkiem odwrotnej opinii. Ja też na początku bałem się o pewne kwestie,ale wszystkie zostały rozwiane wraz z zamocowaniem do apataru soczewki.Co do samej ceny,myślę że jest bardzo przyzwoita jak na tego typu rzecz.  Polecam serdecznie! Ręczę że nikt po zakupie nie rozczaruje się, a wrażenia i sam efekt jak bedą jak najbardziej na duży plus. Dziękuję Chłopakom za udostępnienie tej zabaweczki! :D  Zapraszam na oficjalny profil Fb BLACK EYE POLSKA i do nabywania ! https://www.facebook.com/blackeyepolska

 

1940339_729402763780609_1708648320_n

Dworzec BEL

 

Black Eye foto3

 

 

There are no comments